Dėl Europos Sąjungos skaitmeninių rinkų įstatymo (DMA) pakeistos Apple pozicijos dėl emuliatorių iOS sistemoje, jie užgrobė pasaulį ir atrakino emuliaciją milijonams vartotojų, norinčių iš naujo išgyventi savo vaikystės žaidimus. Atsižvelgdami į tendencijas, prieš kelias savaites pranešėme apie emuliatorius, kurie netrukus pasirodys „iOS“, įskaitant „iDOS“ ir PPSSPP. Nors PPSSPP jau galima naudoti „iOS“, „Apple“ neseniai atmetė „iDOS“ ir „UTM“ – dviejų didžiausių kompiuterių emuliatorių internete. Štai kodėl galime niekada nematyti kompiuterių emuliatorių „iOS“.
Problemos esmė
„Apple“ atmetus jų pasiūlymus, „iDOS“ ir UTM kreipėsi į socialinės žiniasklaidos platformą X, kad paaiškintų savo situaciją. „Apple“ teigimu, „iDOS“ ir UTM pažeidė gairių 4.7 skyrių, kuris leidžia naudoti tik emuliatorius, kurie emuliuoja konsolę, o ne visą operacinę sistemą.
Chang Li, iDOS kūrėjas, taip pat kalbėjo su The Verge apie šį atmetimą ir teigė, kad iDOS yra kaip ir bet kuris kitas emuliatorius. Programa imituoja ir leidžia vartotojams paleisti visą operacinę sistemą ir žaisti klasikinius DOS žaidimus, tokius kaip Civilization, Quake ir Doom.
Kita vertus, UTM kūrėjai teigė, kad nors „Apple“ nurodė jiems tą pačią priežastį, bendrovė taip pat pabrėžė savo draudimą naudoti „just-in-time“ (JIT) kompiliatorius. Gairių 2.5.2 skirsnyje programoms draudžiama skaityti arba rašyti duomenis, kurie sukelia reikšmingų pakeitimų.
Tačiau, kad viskas būtų geriau, JIT kompiliatoriai efektyviai verčia kodą iš vienos kalbos, pavyzdžiui, Windows, į kitą. Tai žymiai pagerina našumą ir leidžia vartotojams paleisti bet kokią norimą OS. Be to, ši sistema taip pat reikalinga, kad UTM veiktų.
„Apple“ nenuoseklus vykdymas
Kai Chang Li paklausė „Apple“ retro konsolės apibrėžimo, pareigūnai, atrodo, neturėjo atsakymo. Be to, bendrovė nenurodė, kokių veiksmų Chang Li turėjo imtis, kad jo paraiška būtų priimta.
„Tai vis dar tas pats senas nepagrįstas atsakymas „mes tai žinome, kai matome“, – sakė Chang Li savo tinklaraščio įraše.
Remiantis šiuo incidentu, aišku, kad „Apple“ nuosekliai nesilaiko savo gairių ir priima tik programas, kurios atitinka tam tikrą kategoriją. Nors galima ginčytis dėl galimų saugumo grėsmių, kylančių leidžiant „iPhone“ įdiegti visą OS, daugelis vis tiek nori žaisti senus „Windows“ žaidimus.